FreebertyForum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

+2
PreCednik Republike
antifašista
6 posters

Go down

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? I_vote_lcap0%Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? I_vote_lcap100%Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? I_vote_rcap 100% 
[ 5 ]
 
Total Votes : 5
 
 

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? Empty Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Post  antifašista Sat Jul 03, 2010 1:18 am

Ja osuđujem ustaške zločine! Nisu svi Hrvati ustaše!
antifašista
antifašista
Novopečeni pripadnik zajednice

Posts : 26
Join date : 2010-06-25
Age : 18
Location : Zagreb Hrvatska

Back to top Go down

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? Empty Re: Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Post  PreCednik Republike Sat Jul 03, 2010 1:31 am

Nismo mi na ovom forumu fašisti pa da generalizujemo celu naciju, Luka ;) Naravno da ne mislim tako!

Btw, istorijska je činjenicada su ustaše i četnici sarađivali i zajedno ubijali civile svih nacionalnosti, te sarađivali sa okupatorom Braća po mržnji
PreCednik Republike
PreCednik Republike
Administrator

Posts : 113
Join date : 2010-06-25
Age : 16
Location : The Blue Marble

https://freebertforum.forumotion.com

Back to top Go down

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? Empty Re: Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Post  Leonidas Sat Jul 03, 2010 1:36 am

Upravo htedoh re'ći isto što i PreCednik; dakle mislim da Hrvati kao narod nisu Ustaše, kao što je neumesno reći da su svi Srbi četnici.
Leonidas
Leonidas
Novopečeni pripadnik zajednice

Posts : 24
Join date : 2010-06-25
Age : 35
Location : Apatin

Back to top Go down

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? Empty Re: Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Post  antifašista Sat Jul 03, 2010 1:40 am

al baš me zanima koliko ih u današnjoj Srbiji koji misle da smo svi Hrvati ili bar većina nas ustaše?

btw ja nikad nisam smatrao sve Srbe četnicima
antifašista
antifašista
Novopečeni pripadnik zajednice

Posts : 26
Join date : 2010-06-25
Age : 18
Location : Zagreb Hrvatska

Back to top Go down

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? Empty Re: Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Post  SCHULTZ Sat Jul 03, 2010 8:25 am

Za velikosrpske nacionaliste svi Hrvati koji se protive da se Srbija prostire do Ogulina su ustaše.
SCHULTZ
SCHULTZ
Novopečeni pripadnik zajednice

Posts : 42
Join date : 2010-06-25
Location : PA-BG

Back to top Go down

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? Empty Re: Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Post  SCHULTZ Sat Jul 03, 2010 8:28 am

antifašista wrote:al baš me zanima koliko ih u današnjoj Srbiji koji misle da smo svi Hrvati ili bar većina nas ustaše?
Saberi glasove: radikala, SPS-a, DSS-a, NS-a, pola glasova SNS-a, sve će ti se samo kasti.
SCHULTZ
SCHULTZ
Novopečeni pripadnik zajednice

Posts : 42
Join date : 2010-06-25
Location : PA-BG

Back to top Go down

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? Empty Re: Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Post  SCHULTZ Sat Jul 03, 2010 9:15 am

Leonidas wrote:Upravo htedoh re'ći isto što i PreCednik; dakle mislim da Hrvati kao narod nisu Ustaše, kao što je neumesno reći da su svi Srbi četnici.

Mislim da treba otvoriti jednu slobodnu konstruktivnu javnu debatu eminentnih naučnika na polju istorije zasnovanu isključivo na činjenicama (bez ideoloških dogmi), o četnicima i njihovoj klasifikaciji, s obzirom da se kroz istoriju termin četnici javlja tri puta za tri različite ratne formacije.

Šta su i ko su zapravo četnici? Po mom mišljenju, sam termin "četnik" je sporan, i on se može odnositi isključivo na četnike iz ratova devedesetih, kao i na četnike koji su nastali u 19. veku i bili su srpska paravojna formacija koja se borila protiv turske okupacije.
Pripadnici JKVuO sebe nisu nikada nazivali četnicima, tako ih je narod prozvao, jer su se borili po principu četničke gerile, a imali su i slična obeležja sa četnicima iz 19. veka. Sami sebe su najčešće nazivali "Draževcima".
Razlika između šešeljevih četnika i četnika iz WW2 je u tome što su jedni imali za cilj ideologiju velike Srbije, a drugi ideologiju centralističkog integralnog jugoslovenstva (mada bilo je i među draževcima velikosrpske frakcije na čelu sa Moljevićem, Đujićem, ali oni su bili u debeloj manjini i imali su neku svoju politiku u odnosu na zvaničnu, smatrali su kako Jugoslavija treba da se sastoji iz velike Srbije, skraćene Hrvatske i Slovenije). Moljević je inače propagirao homogenu Srbiju i etničko čišćenje Albanaca sa "srpskog" etničkog područja.

Četnici iz WW2 su izdajnici, kolaboracionisti i zločinci, narod u samoj Srbiji ih je prezirao. Njih samo može da veliča neobrazovani šljam po stadionima.
Šešeljevi četnici su nacisti svoje vrste, toliko mi se gade da ih ne mogu ni spominjati.
SCHULTZ
SCHULTZ
Novopečeni pripadnik zajednice

Posts : 42
Join date : 2010-06-25
Location : PA-BG

Back to top Go down

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? Empty Re: Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Post  PreCednik Republike Sat Jul 03, 2010 3:47 pm

SCHULTZ wrote:
antifašista wrote:al baš me zanima koliko ih u današnjoj Srbiji koji misle da smo svi Hrvati ili bar većina nas ustaše?
Saberi glasove: radikala, SPS-a, DSS-a, NS-a, pola glasova SNS-a, sve će ti se samo kasti.

Ne pola, već celog SNS - a. To je isto što i Radikali, nema baš nikakve razlike. Ovi su kao fol za EU, qrac zu EU, to je najgori šljam ljudskog društva...
PreCednik Republike
PreCednik Republike
Administrator

Posts : 113
Join date : 2010-06-25
Age : 16
Location : The Blue Marble

https://freebertforum.forumotion.com

Back to top Go down

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? Empty Re: Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Post  Schindler Mon Jul 05, 2010 9:52 am

Procitajte sledeci tekst:

Ja živim od belog hleba
Ti živiš od bijelog kruha
Za složnu pesmu nam treba
Samo malo dobrog sluha.

Ma pesma i pjesma su jedno
Ko cun, camac il barka
Pa zar nije sasvim sve jedno
Tisuća ili hiljadarka
Pa zar nije sasvim sve jedno
Tisuća ili hiljadarka

Vozovi, vlakovi
Ko naši mješani brakovi
Neka mi neko pokaže znak
Gdje voz se pretvara u vlak

Vozovi, vlakovi
Ko naši mješani brakovi
Neka mi neko pokaže znak
Gdje voz se pretvara u vlak
I neka mi neko pokaže znak
Gdje voz se pretvara u vlak


Bez bjede i bez bede
Igrajmo drmeš, plešimo kola
Jer jednako se jede
Kraj trpeze i kraj stola

Isti kolosjek, ista pruga
Za sve ljude za sve ljude
I voz i vlak i drug do druga
Čovjek neka čovek bude
I voz i vlak i drug do druga
Čovjek neka čovek bude


Vozovi, vlakovi
Ko naši mješani brakovi
Neka mi neko pokaže znak
Gdje voz se pretvara u vlak
I neka mi neko pokaže znak
Gdje voz se pretvara u vlak

Ma idemo još jednom burazeru!
Idemo brate!


Ovo je tekste pesme 'Vozovi Vlakovi' koju pevaju Jasmin i Neso.
Za zainteresovane evo linka:
https://www.youtube.com/watch?v=7gToXDfA1IM
Schindler
Schindler
Newborn

Posts : 12
Join date : 2010-06-26
Location : ni na nebu ni na zemlji. The answer, my friend, is blowin' in the wind, The answer is blowin' in the wind...

Back to top Go down

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? Empty Re: Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Post  Arhandjel88 Wed Jul 07, 2010 9:59 am

SCHULTZ wrote:Za velikosrpske nacionaliste svi Hrvati koji se protive da se Srbija prostire do Ogulina su ustaše.
Star wars нажалост нису сви Хрвати ултрадесничари, данас имаш ултрадесничарских/НС Хрвата који у опште нису шовинистички настројени према Србима и то је позитивно... Хрвати су нам одувек били браћа...
Arhandjel88
Arhandjel88
Newborn

Posts : 11
Join date : 2010-07-07

Back to top Go down

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? Empty Re: Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Post  Schindler Fri Jul 09, 2010 9:37 am

Arhandjel88 wrote:
SCHULTZ wrote:Za velikosrpske nacionaliste svi Hrvati koji se protive da se Srbija prostire do Ogulina su ustaše.
Star wars нажалост нису сви Хрвати ултрадесничари, данас имаш ултрадесничарских/НС Хрвата који у опште нису шовинистички настројени према Србима и то је позитивно... Хрвати су нам одувек били браћа...


Pa ne bih ja bas tako bila sigurna da su nam uvek bili braca. Puna je istorija slucajeva kad se prema nama nisu ponasali kao prema braci... WTF?!
Schindler
Schindler
Newborn

Posts : 12
Join date : 2010-06-26
Location : ni na nebu ni na zemlji. The answer, my friend, is blowin' in the wind, The answer is blowin' in the wind...

Back to top Go down

Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani? Empty Re: Koliko vas Srba misli da smo mi Hrvati ustaše i proustaški orijentisani?

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum